STAŻE NARZĘDZIEM INTENSYFIKACJI WSPÓŁPRACY NAUKI I PRZEMYSŁU
W ramach projektu „NAUKA – STAŻ – GOSPODARKA – Regionalny program transferu wiedzy w strategicznych branżach Podkarpacia” w październiku 2014 roku wydaliśmy monografię naukową pt. „Staże narzędziem intensyfikacji współpracy i przemysłu”. Autorem opracowania poświęconego tematyce wpływu współpracy przemysłu i nauki na wzrost konkurencyjności województwa podkarpackiego jest prof. zw. dr hab. inż. Leszek Woźniak, kierownik Katedry Przedsiębiorczości, Zarządzania i Ekoinnowacyjności na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego obejmuje 4 rozdziały:
W publikacji można przeczytać o istniejących już w regionie inicjatywach intensyfikacji współpracy nauki i biznesu, których szczególnym i ważnym
przykładem jest projekt „NAUKA – STAŻ – GOSPODARKA”. Wszystkich zainteresowanych wspomnianą tematyką zapraszamy do siedziby INNpuls,
gdzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz opracowania.
„PRZEWODNIK INWESTORA”
„ANALIZA ATRAKCYJNOŚCI INWESTYCYJNEJ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO - 2013"
W roku 2013 na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego opracowaliśmy „ANALIZĘ ATRAKCYJNOŚCI INWESTYCYJNEJ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO - 2013". Celem analizy było określenie atrakcyjności inwestycyjnej województwa podkarpackiego, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału inwestycyjnego pięciu powiatów rzeszowskiego, krośnieńskiego, leżajskiego, kolbuszowskiego oraz przemyskiego. W części pierwszej opracowania omówione zostały:
Elementem prac było wykonanie prezentacji najbardziej aytakcyjnych inwestycyjnych województwa podkarpackiego. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nimi na stronie interenetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego www.panoramy.podkarpackie.pl.
Analiza opracowana została w języku polskim i angielskim przez pracowników INNpuls przy współpracy pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Publikacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 wykorzystywana jest w pracach Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Rzeszowie działające w ramach ogólnopolskiej sieci COiE www.coie.gov.pl.
„PODKARPACKIE DLA INWESTORÓW – analiza ekonomiczna możliwości inwestycyjnych w województwie podkarpackim 2010-2012”
W roku 2013 na zlecenie Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA opracowaliśmy raport „PODKARPACKIE DLA INWESTORÓW – analiza ekonomiczna możliwości inwestycyjnych w województwie podkarpackim 2010-2012”.Raport powinien zainteresować przede wszystkim potencjalnych inwestorów - polskich i zagranicznych oraz osobami, którzy zajmują się zawodowo lub hobbystycznie bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi. Raport składa się z ośmiu, zróżnicowanych tematycznie rozdziałów:
Raport pod redakcją Pawła Wacnika, Moniki Szymańskiej i Natalii Kolber, opracowany został przez pracowników INNpuls przy współpracy pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Publikacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 dostępna jest w Centrum Obsługi Inwestora RARR SA w Rzeszowie.
„SPINAKER WIEDZY – Regionalny program wsparcia przedsiębiorczości akademickiej”
Polecamy Państwa uwadze publikację, która powstała pod redakcją naszych pracowników i stanowi kompendium wiedzy na temat przedsiębiorczości akademickiej.
Książka „SPINAKER WIEDZY – Regionalny program wsparcia przedsiębiorczości akademickiej” to opracowanie, które uwieńczyło realizację projektu szkoleniowego pod tym samym tytułem. Projekt był skierowany do osób pochodzących z województwa lubelskiego, zainteresowanych zdobyciem wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu przedsiębiorczości akademickiej, zarządzania prawem własności przemysłowej i intelektualnej oraz założeniem firmy tylu spin-off lub spin-out.
Opracowanie jest zbudowane z 7 artykułów, odpowiadających blokom tematycznym realizowanego programu szkoleniowego:
Wszystkie artykuły przygotowane zostały przez trenerów, będących praktykami w zakresie odpowiadającym tematyce szkoleń.
Biorą pod uwagę fakt, iż celem publikacji było dotarcie do szerokiego grona odbiorców, stąd też została ona rozkolportowana do bibliotek lubelskich uczelni. Jest również dostępna na miejscu w siedzibie naszej firmy. Liczymy na to, że tematy w niej poruszone, niczym spinaker, przyspieszą Państwa działania związane z rozpoczęciem rejsu ku przedsiębiorczości.